Główna > Sterowanie i Wizualizacje

Sterowanie głosem - pimatic-wago

(1/2) > >>

David22:
Witam.
Cieszę się, że Admin poruszył temat sterowania głosem i zrealizował go.
Próbuje wykorzystać jego opis uruchomienia systemu pimatic, ale mam problem ze wtyczką wago.
Miał ktoś podobny problem?

Pozdrawiam

admin:
Cześć,

nie wiem, czemu (pewnie błąd w moim pliku konfiguracyjnym?) zainstalowała Ci się stara wersja wago-common.  Pisałem o tym problemie w artykule.  Zainstaluj ręcznie najnowszą wersję.

Pozdrawiam,

mendium:
Admin czy ten sposób sterowania głosowego, będzie się dało zastosować do sterowników typu PFC opartych na e!cockpicie?
Sposób przedstawiony przez Ciebie jest o tyle atrakcyjne że pomija konieczność dorabiania aplikacji chmurowych na amazonie. Wprawdzie chmura jest darmowa ale tylko przez 12 miesięcy.
Patrząc z drugiej przenosimy całość sterowania na sterownik PLC, żeby pozbyć się ułomności RPi, natomiast tutaj spełnia ono główną rolę.

admin:
Cześć,

pewnie jest wiele metod, by podłączyć Alexę, czy innego głosowego pomocnika. Ja szukałem czegoś, co można odpalić bez większych kombinacji.

Co do działania ze sterownikami z e!cockpitem - jeśli działa na nich komunikacja przez |1|1|0|0|6|1|2|7| to moja wtyczka do pimatic będzie chodzić...

David22:
Ostatnio znowu bawię się sterowaniem głosowym. Faktycznie instaluje się starsza wersja tej wtyczki. Według opisu zainstalowałem nową. Trzeba uważać na wpisy w pliku config.json, bo mogą się zmienić przy instalacji wtyczek. Przez to wyskakiwał mi ten błąd. Teraz pimatic działa elegancko. Pozdrawiam

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej