'Inteligenty' dom ze sterownikiem PLC

 Language:
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Powrót do strony głównej: www.edom-plc.pl

Autor Wątek: Kolizja nazw funkcji w dwóch bibliotekach  (Przeczytany 2109 razy)

Tom01

  • Full Member
  • ***
  • Wiadomości: 101
    • Zobacz profil
Kolizja nazw funkcji w dwóch bibliotekach
« dnia: Lutego 21, 2018, 11:46:26 am »

Spotkał się może ktoś z problemem, kiedy w dwóch różnych bibliotekach jest funkcja o identycznej nazwie? Tak jest w Building_HVAC_03 i oscat_333. Istnieje w obu funkcja ROUND i oczywiście kompliator się wywali. Jest jakiś sposób na ich pogodzenie, czy jedyna to wywalić oscata?
Zapisane

admin

  • Administrator
  • Sr. Member
  • *****
  • Wiadomości: 313
    • Zobacz profil
Odp: Kolizja nazw funkcji w dwóch bibliotekach
« Odpowiedź #1 dnia: Lutego 21, 2018, 08:09:06 pm »

Cześć,

nie wywalałbym całego OSCAT'a, ale wyłączył tę jedną funkcję przez Project->Options->Build->Exclude Objects... a jeśli akurat funkcja ROUND z OSCATA byłaby konieczna, można ją pobrać osobno z https://github.com/simsum/oscat/blob/master/ROUND.EXP i zaimportować do projektu pod inną nazwą.

Pozdrawiam,
Zapisane

Tom01

  • Full Member
  • ***
  • Wiadomości: 101
    • Zobacz profil
Odp: Kolizja nazw funkcji w dwóch bibliotekach
« Odpowiedź #2 dnia: Lutego 21, 2018, 09:19:23 pm »

Dziękuję, właśnie szukałem jak wyłączyć element z biblioteki. Póki co wywaliłem oscata i siłą rzeczy musiałem przerobić sporo rozwiązań innymi sposobami. Przyznam szczerze, że oscat prowokuje do druciarstwa, przynajmniej mnie. Przykład: Mam niezgodność typów/zakresów i normalnie biorę funkcję konwersji z oscata i po sprawie. Bez takich ułatwiaczy musiałem wyszukać jak to zrobić inaczej i w efekcie mam dużo bardziej eleganckie podprogramy, gdzie roiło się od FLOOR-ów, SCALE-ów, TM_TO_DW itd.
Zapisane