'Inteligenty' dom ze sterownikiem PLC

 Language:
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Powrót do strony głównej: www.edom-plc.pl

Autor Wątek: Start z Wago  (Przeczytany 5222 razy)

frezee

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 2
    • Zobacz profil
Start z Wago
« dnia: Grudnia 16, 2017, 11:26:14 pm »

Witam,

Chciałbym edukacyjnie podszkolić się z programowania Wago. W tym celu planuję zakupić sterownik tej firmy oraz oprogramowanie. Niestety oferowane przez producenta jest dla mnie zbyt drogie, stąd szukałem rozwiązania opartego na Codesys i targetami. Powstały w tym czasie pytania;
1. Czy jest dostępna wersja Demo od Wago oraz z jakimi ogaraniczeniami to się niesie
2. Jak ogarnąć Codesys, tak by można było programować sterowniki Wago.
Zapisane

admin

  • Administrator
  • Sr. Member
  • *****
  • Wiadomości: 313
    • Zobacz profil
Odp: Start z Wago
« Odpowiedź #1 dnia: Grudnia 17, 2017, 09:45:22 am »

Cześć

Nie znam możliwości legalnego pozyskania oprogramowania z targetami.  Dlatego też wiele osób kupuje zestawy startowe.

Jeśli chcesz ćwiczyć w sumie nie są potrzebne Ci targety.  Wystarczy sam CoDeSys i tryb symulacji.  Co do ogarniania CodeSys'a to... po to napisałem tutorial, by jakoś pokazać o co chodzi... Proponuję przejrzeć stronę
Zapisane

frezee

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 2
    • Zobacz profil
Odp: Start z Wago
« Odpowiedź #2 dnia: Grudnia 17, 2017, 12:59:26 pm »

W codesys wraz z trybem symulacji pracuję już od jakiegoś czasu. Chciałbym to przełożyć na sprzęt rzeczywisty, wiem że najłatwiej zakupić od producenta oprogramowanie jednak jest to drogie. Jutro postaram skontaktować się z wago i może oni coś zaproponuja.
Zapisane

mendium

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 49
    • Zobacz profil
Odp: Start z Wago
« Odpowiedź #3 dnia: Grudnia 27, 2017, 08:28:37 am »

Pytanie czy chcesz pracować na codesys V2 czy V3? Czasem na allegro pojawiają się sterowniki 750-880 (V2) jak i PFC200 (V3) w ciekawej cenie.

Ja osobiście zakupiłem i polecam zakupić zestaw startowy PFC200 + e!cockpit na targach automaticon w marcu 2018r. W obu ubiegłych latach była promocja za 2999zł netto.
http://www.wago.pl/serwis/targi-i-inne-imprezy/targi-krajowe/automaticon-promocja/

Koszt oprogramowania e!cockpit jest w granicach 4000-5000zł więc do zakupu pod naukę wydaje się być zupełnie nieopłacalny. Natomiast target do PFC200 kosztuje 100e na codesys store.
Oprogramowanie e!cockpit posiada wersję próbną 30-dniową, tzn. 30 dziennych pojedynczych uruchomień.
Zapisane

rwalus

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 1
    • Zobacz profil
Odp: Start z Wago
« Odpowiedź #4 dnia: Maja 11, 2018, 12:48:28 pm »

wITAM, PYTANIE CZY  target do PFC200 JEST KONIECZNY?
Czy można korzystać z 30 dniowej wersji e!cockpit uzywajac np.? wirtualnej maszyny?
Zapisane

mendium

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 49
    • Zobacz profil
Odp: Start z Wago
« Odpowiedź #5 dnia: Maja 15, 2018, 08:41:48 am »

wITAM, PYTANIE CZY  target do PFC200 JEST KONIECZNY?
Czy można korzystać z 30 dniowej wersji e!cockpit uzywajac np.? wirtualnej maszyny?

Ja w domu mam licencję na e!cockpit z zestawu startowego natomiast w pracy mam 30dniowo wersję, która to wraz z komputerem pracuje 24h/dobę (w stanie wstrzymania).
Tym sposobem nie trzeba się bawić w odinstalowanie i czyszczenie systemu przed upływem czasu.
Wersja 30dniowa oznacza że można ją 30razy uruchomić nowego dnia.
Zapisane