'Inteligenty' dom ze sterownikiem PLC

Language:
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Powrót do strony głównej: www.edom-plc.pl

Autor Wątek: WebHMI  (Przeczytany 341 razy)

Tom01

• Full Member
WebHMI
« dnia: Październik 21, 2018, 01:39:22 pm »

Miał ktoś do czynienia z urządzeniem WebHMI?
https://iautomatyka.pl/webhmi-duzo-niewielkim-urzadzeniu-scada-inne/#prettyPhoto

Wygląda na to, że kompleksowo rozwiązuje problemy z wizualizacjami. Nie jest to tanie, ale wyglada b. ciekawie. Pytanie, czy ktoś już miał z tym jakieś doświadczenia praktyczne?

viallos

• Newbie
  • *
Odp: WebHMI
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 11, 2019, 10:49:28 pm »

Co prawda temat dawno nie poruszany ale może się komuś przydać.
Zabawiam się alarmem i testuje możliwości podłączenia pod sterowniki PLC a przy okazji szukam sposobu na wizualizację i skierowałem się w stronę  WebHMI. Od niedawna dostępne jest darmowe oprogramowanie demo które potrafi takie urządzenie emulować. Zainstalowałem, skonfigurowałem w 10 min i utworzyłem taką oto wizualizację w kolejne 5 minut.
Całość traktuję jako doświadczenie ale stwierdziłem że warto udostępnić szerszemu gronu ze względu na ogromną prostotę i łatwość w budowaniu takiego rozwiązania. Doskonale się skaluje na telefonie oraz można z łatwością dodawać przyciski którymi dodatkowo można sterować oświetleniem z jednego pulpitu.

30sek film pokazujący możliwości
https://youtu.be/0khtefEJ1mE

Tom01

• Full Member
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 11, 2019, 10:55:39 pm »

Docelowo zwróciłem się w stronę Iobrokera. Soft webowy, niebywale wręcz elastyczny. Oprócz wyciągania danych z PLC może robić jako pomost z wieloma typami rozmaitych urządzeń, od inteligentnych gniazdek po foobara. Rewelacja. Wizualizacje w 90% "klikane".

viallos

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 01, 2019, 09:27:14 pm »

Pobawiłem się IoBrokerem i faktycznie odczyt danych przez adapter Modbus z alarmu czy też WIRE-CHIP h4.1E nie sprawia najmniejszego problemu.

Poniżej screen pokazujący dane z czujników 1-wire temperatury, wilgotności i poziomu oświetlenia.