'Inteligenty' dom ze sterownikiem PLC

Language:
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Powrót do strony głównej: www.edom-plc.pl

Autor Wątek: Łączniki szybkie pytanie  (Przeczytany 105 razy)

seler

• Jr. Member
  • **
Łączniki szybkie pytanie
« dnia: Luty 13, 2019, 01:41:42 pm »

wynikające z niewiedzy...  :-[

czy zamiast łączników dzwonkowych zadziałają łączniki zwykłe bistabilne? Wydaje mi się że tak bo plc widzi "sygnał jest" lub "sygnału nie ma" i odpowiednio reaguje?
Sterowania dodatkowe np ściemnianie sterowanie grupowe itd możnaby załatwiać np serią krótkich "włącz/wyłącz"

Da się?

bogasman

• Jr. Member
  • **
Odp: Łączniki szybkie pytanie
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 13, 2019, 06:07:11 pm »

Wszystko można, ale moim zdaniem nie ma to sensu. Przyciski dzwonkowe sa bardziej funkcjonalne, intuicyjne, wygodne i ładniejsze (bo w grupie wszystkie są w tej samej pozycji).
Też mnie bolała wymiana łączników ze zwykłych na dzwonkowe, bo jednak jak je podliczyć to sporo kosztują, ale warto. U mnie jest Berker Kwadrat, który ma mechanizmy zwierne 4 stykowe. Idealne do naszych zastosowań.

seler

• Jr. Member
  • **
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 13, 2019, 11:17:42 pm »

Dzięki, po przemyśleniu też doszedłem że to jednak poroniony pomysł :)

mendium

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 18, 2019, 08:13:16 am »

Owszem jest to bardzo głupi pomysł, bo zabiera możliwość sterowania wejściami z poziomu webvisu. DO sterowania oświetleniem nie potrzebujemy Sygnału ciągłego tylko impulsu np z przełączników dzwonkowych.

vakul

• Full Member
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 18, 2019, 08:59:56 am »

Dodam, że goście domu nie zauważają różnicy. Korzystają z tego jak z tradycyjnych łączników i trzeba im palcem pokazać, że łączniki są inne.
A jak już pokażesz, że po przytrzymaniu przycisku dłużej coś tam się dzieje, to jest WOW :) Na zwykłym łączniku tego nie zrobisz.