'Inteligenty' dom ze sterownikiem PLC

 Language:
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Powrót do strony głównej: www.edom-plc.pl

Autor Wątek: WebHMI  (Przeczytany 4333 razy)

Tom01

  • Full Member
  • ***
  • Wiadomości: 101
    • Zobacz profil
WebHMI
« dnia: Października 21, 2018, 01:39:22 pm »

Miał ktoś do czynienia z urządzeniem WebHMI?
https://iautomatyka.pl/webhmi-duzo-niewielkim-urzadzeniu-scada-inne/#prettyPhoto

Wygląda na to, że kompleksowo rozwiązuje problemy z wizualizacjami. Nie jest to tanie, ale wyglada b. ciekawie. Pytanie, czy ktoś już miał z tym jakieś doświadczenia praktyczne?
Zapisane

viallos

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 14
    • Zobacz profil
Odp: WebHMI
« Odpowiedź #1 dnia: Marca 11, 2019, 10:49:28 pm »

Co prawda temat dawno nie poruszany ale może się komuś przydać.
Zabawiam się alarmem i testuje możliwości podłączenia pod sterowniki PLC a przy okazji szukam sposobu na wizualizację i skierowałem się w stronę  WebHMI. Od niedawna dostępne jest darmowe oprogramowanie demo które potrafi takie urządzenie emulować. Zainstalowałem, skonfigurowałem w 10 min i utworzyłem taką oto wizualizację w kolejne 5 minut.
Całość traktuję jako doświadczenie ale stwierdziłem że warto udostępnić szerszemu gronu ze względu na ogromną prostotę i łatwość w budowaniu takiego rozwiązania. Doskonale się skaluje na telefonie oraz można z łatwością dodawać przyciski którymi dodatkowo można sterować oświetleniem z jednego pulpitu.

30sek film pokazujący możliwości
https://youtu.be/0khtefEJ1mE
Zapisane

Tom01

  • Full Member
  • ***
  • Wiadomości: 101
    • Zobacz profil
Odp: WebHMI
« Odpowiedź #2 dnia: Marca 11, 2019, 10:55:39 pm »

Docelowo zwróciłem się w stronę Iobrokera. Soft webowy, niebywale wręcz elastyczny. Oprócz wyciągania danych z PLC może robić jako pomost z wieloma typami rozmaitych urządzeń, od inteligentnych gniazdek po foobara. Rewelacja. Wizualizacje w 90% "klikane".
Zapisane

viallos

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 14
    • Zobacz profil
Odp: WebHMI
« Odpowiedź #3 dnia: Kwietnia 01, 2019, 09:27:14 pm »

Pobawiłem się IoBrokerem i faktycznie odczyt danych przez adapter Modbus z alarmu czy też WIRE-CHIP h4.1E nie sprawia najmniejszego problemu.

Poniżej screen pokazujący dane z czujników 1-wire temperatury, wilgotności i poziomu oświetlenia.

Zapisane

epawel

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 12
    • Zobacz profil
Odp: WebHMI
« Odpowiedź #4 dnia: Maja 20, 2019, 06:47:58 pm »

Zainstalowałem WebHMI na malince. Nie wiem czy to ograniczenia wersji demo, czy błędy w oprogramowaniu, ale:
- zbierałem wykresy 2 tygodnie, mogłem wyświetlić ostatnie parę dni(miejsce na karcie na dane oczywiście było);
- wykresy fajnie się skalują, ale niestety także w pionie. Na poniższym foto odczyt 3,574 kW z kursora, patrząc na osie i na wykres odczyt ok 2,4(pozioma kreska biała). Na foto pokazany wykres jednodniowy.
Sama konfiguracja jakoś trudna nie jest. Jak mi brakuję parę rzeczy typu. wykres kołowy, słupkowy itp. To tyle.
Pozdrawiam.
Zapisane