'Inteligenty' dom ze sterownikiem PLC

 Language:
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Powrót do strony głównej: www.edom-plc.pl

Autor Wątek: Restart sterownika po wyłączeniu zasilania  (Przeczytany 3462 razy)

schuey

  • Jr. Member
  • **
  • Wiadomości: 54
    • Zobacz profil
Restart sterownika po wyłączeniu zasilania
« dnia: Maja 09, 2019, 10:59:14 am »

Witam,

Elektryk pracował dzisiaj przy rozdzielni i był zmuszony do odłączenia zasilania. Po właczeniu na nowo, sterownik nie uruchamia programu, miga dioda RUN. Zauważyłem to już wcześniej i "pchnałem" go poprzez eCockpit za każdym razem problem w tym, że nie ma mnie dzisiaj na budowie i nie mogę mu tego zrobić, a cały dom stoi w mroku.

Czy sterownik zawsze po braku zasilania nie jest w stanie samemu wznowić programu? Ewidentnie przeoczyłem jakąś konfigurację, nie zwróciłem na to uwagi podczas zabaw "na sucho".

Pozdrawiam,
Zapisane

admin

  • Administrator
  • Sr. Member
  • *****
  • Wiadomości: 313
    • Zobacz profil
Odp: Restart sterownika po wyłączeniu zasilania
« Odpowiedź #1 dnia: Maja 09, 2019, 12:29:01 pm »

Cześć,

albo pod klapką zakrywającą serwisowy port rs232, albo na obudowie masz suwak decydujący o tym, co sterownik ma zrobić po zaniku zasilania.  Ustaw "RUN".

pozdrawiam,
Zapisane

schuey

  • Jr. Member
  • **
  • Wiadomości: 54
    • Zobacz profil
Odp: Restart sterownika po wyłączeniu zasilania
« Odpowiedź #2 dnia: Maja 09, 2019, 03:49:13 pm »

Dziękuje za szybką odpowiedź!

W moim modelu 8202 jest suwak na obudowie, cały czas ustawiony w pozycji RUN. Dioda dioda RUN miga i program się nie wykonuje.

Czy utrata zasilania nie kasuje domyślnej aplikacji PLC_PRG?
Zapisane

Simeone

  • Jr. Member
  • **
  • Wiadomości: 98
    • Zobacz profil
Odp: Restart sterownika po wyłączeniu zasilania
« Odpowiedź #3 dnia: Maja 09, 2019, 08:55:58 pm »

Czy utrata zasilania nie kasuje domyślnej aplikacji PLC_PRG?

W sterowniku PLC występują dwa rodzaje pamięci - RAM, oraz pamięć nieulotna na program i zmienne Retain.
W momencie połączenia ze sterownikiem z poziomu Codesys/e-Cockpit następuje załadowanie programu do tej pierwszej, czyli RAMu. Dane z tej pamięci są usuwane przy każdorazowym wyłączeniu zasilania sterownika.

Aby program pozostał w sterowniku należy umieścić aplikację "bootowalną" w pamięci nieulotnej. Służy do tego przycisk "Boot application download" w sekcji Function w zakładce Program.
Zapisane

schuey

  • Jr. Member
  • **
  • Wiadomości: 54
    • Zobacz profil
Odp: Restart sterownika po wyłączeniu zasilania
« Odpowiedź #4 dnia: Maja 09, 2019, 09:24:33 pm »

Serdeczne dzięki, jakos umknęło i zawsze korzystałem z "Multiple download". Jak tylko dotrę na budowę to wypróbuję.
Zapisane