'Inteligenty' dom ze sterownikiem PLC

 Language:
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Powrót do strony głównej: www.edom-plc.pl

Autor Wątek: Wago i Mqtt  (Przeczytany 2429 razy)

sobiso

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 5
    • Zobacz profil
Wago i Mqtt
« dnia: Listopada 25, 2019, 01:40:08 pm »

Witam,

używam biblioteki Lib_MQTT_Publisher z https://github.com/SebastianRau/Codesys2-Mqtt-lib. Wysyłam dane do https://thingspeak.com/. Po kilku wysłaniach przestało działać. Na chwile obecną po wgraniu programu do Wago(750-841) sterownik się wiesza. mrugają diody MS, NS, IO, USR jednocześnie. Spotkał się ktoś z podobnym problemem?

Zapisane

sobiso

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 5
    • Zobacz profil
Odp: Wago i Mqtt
« Odpowiedź #1 dnia: Grudnia 10, 2019, 04:17:33 pm »

Sam odpowiem dla potomnych. W/w biblioteka nie lubi gdy Payload na starcie nie ma wartości. Rozwiązaniem problemu było przypisanie wartości domyślnej przy definicji zmiennej.
Zapisane

elst

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 8
    • Zobacz profil
Odp: Wago i Mqtt
« Odpowiedź #2 dnia: Grudnia 12, 2019, 09:27:49 am »

Czesc,
dzieki za info. U mnie sterownik sie nie wieszal, ale po max 2 dniach przestawalo wysylac. Juz mialem sie zabrac za pisanie swojego function block, ale teraz (jak znajde czas) przetestuje Twoje rozwiazanie.
Elst
Zapisane

Gradek

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 30
    • Zobacz profil
Odp: Wago i Mqtt
« Odpowiedź #3 dnia: Marca 05, 2020, 05:57:28 am »

Cześć,

wysyłanie WAGO-> Thingspeak udało Ci się zrobić bezpośrednio, czy za pośrednictwem postawionego w domu brokera, np. na RPi?

Komunikację WAGO 750-880 -> Mosquitto na RPi udało mi się uruchomić, ale po pewnym czasie przestała działać i teraz nie mam koncepcji, co jest nie tak. Broker jako taki działa, bo z kompa przez MQTT Spy, czy przez telefon (MQTT Tool) jestem w stanie subskrybować i publikować, ale z WAGO nie jestem w stanie nawiązać połączenia.

Pozdr,
Gradek
Zapisane

sobiso

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 5
    • Zobacz profil
Odp: Wago i Mqtt
« Odpowiedź #4 dnia: Września 03, 2020, 12:03:27 pm »

@Gradek Przepraszam ale nie dostałem powiadomienia ze ktoś tu pisał.
Thingspeak udało się bezpośrednio. Teraz mam wysyłanie do Home Assistant więc już rozwiązania z TS nie używam.
Zapisane