Główna > (Pod)Systemy i Funkcje

Rekuperator Thessla Green Airpack seria 4 - modbus i nie tylko

(1/3) > >>

Greg_OR:
Właśnie dzięki instalatorowi dostałem dokumentację do mojego reku - to Airpack najnowszej serii 4 (biały), ale prawdopodobnie wiele materiałów (opisów wyjść itp) jest również zgodna z poprzednią serią.
W załącznikach są pdf'y z opisem wyprowadzeń (RJ45)
Air-B - Magistrala RS-485, modbus RTU
Air-S - od najprostszego sterownika - wystarczy pdać 24V na odpowiednie piny, aby w prosty sposób zmieniać predefiniowane prędkości (biegi I-II-III) lub uruchomić wietrzenie.
W trzecim pliku jest lista rejestrów Modbus.
Mam sterownik 881 i zamierzam zrobić wizualizację danych i sterowanie, dlatego nie zamawiałem żadnych paneli oprócz najprostszego, potrzebnego do uruchomienia i podstawowej konfiguracji. Jeśli stworzę coś sensownego to oczywiście się tutaj pochwalę ;).

blackbox:
Rozumiem, że jeśli wykorzystywany jest moduł CF (wpięty do wejścia Air-B) to do własnego sterowania rekuperatorem przez Modbus należy wykorzystać złącze Air++?

Greg_OR:

--- Cytat: blackbox w Grudnia 25, 2019, 03:24:50 pm ---Rozumiem, że jeśli wykorzystywany jest moduł CF (wpięty do wejścia Air-B) to do własnego sterowania rekuperatorem przez Modbus należy wykorzystać złącze Air++?

--- Koniec cytatu ---
Wygląda na to, że masz rację, jeszcze nie zdążyłem podejść do tematu, ale spróbuję się upewnić w serwisie, żeby nie było wątpliwości.
Na stronach TG (http://thesslagreen.com/pliki-do-pobrania/) są schematy sterownika (ostatni 9.9c) i tak jak piszesz jest zaznaczone, żeby nie używać BMS razem z modułem CF, ale nie mam 100% pewności, że Air++ ma identyczne wyprowadzenia i modbusa. Na forum muratora czytałem, że planują wprowadzić jakiś rozdzielacz modbusa właśnie w tym celu, ale dobrze by było, żeby działało z Air++.

sylwek_burza:

--- Cytat: Greg_OR w Stycznia 07, 2020, 04:46:23 am ---
--- Cytat: blackbox w Grudnia 25, 2019, 03:24:50 pm ---Rozumiem, że jeśli wykorzystywany jest moduł CF (wpięty do wejścia Air-B) to do własnego sterowania rekuperatorem przez Modbus należy wykorzystać złącze Air++?

--- Koniec cytatu ---
Wygląda na to, że masz rację, jeszcze nie zdążyłem podejść do tematu, ale spróbuję się upewnić w serwisie, żeby nie było wątpliwości.
Na stronach TG (http://thesslagreen.com/pliki-do-pobrania/) są schematy sterownika (ostatni 9.9c) i tak jak piszesz jest zaznaczone, żeby nie używać BMS razem z modułem CF, ale nie mam 100% pewności, że Air++ ma identyczne wyprowadzenia i modbusa. Na forum muratora czytałem, że planują wprowadzić jakiś rozdzielacz modbusa właśnie w tym celu, ale dobrze by było, żeby działało z Air++.

--- Koniec cytatu ---
W reku 4 moduł CF2 łączy się ze sterownikiem poprzez wewnętrzną magistralę więc wszystkie złącza modbusowe są wolne. Przynajmniej tak pamiętam po rozmowie z serwisem thessla.

sylwek_burza:
Na stronie http://thesslagreen.com/pliki-do-pobrania/ są już instrukcje do 4. Wszystkie porty do paneli i nie tylko są wyprowadzone na zewnątrz. Sterownik to Basic 10, więc pewnie troszkę różni się od 9.9.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej