'Inteligenty' dom ze sterownikiem PLC

 Language:
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Powrót do strony głównej: www.edom-plc.pl

Autor Wątek: Sterownik padł w domu, weekend, szukam pomocy :)  (Przeczytany 2516 razy)

schuey

  • Jr. Member
  • **
  • Wiadomości: 54
    • Zobacz profil
Sterownik padł w domu, weekend, szukam pomocy :)
« dnia: Lutego 15, 2020, 04:49:28 pm »

Witajcie!

Dzisiaj ziścił się mój najgorszy scenariusz, czyli brak światła / rolet w domu z powodu sterownika. W zasadzie nie wiem jak do tego doszło, próbowałem przed obiadem dodać małe usprawnienie do programu, zrobiłem "Connect" w e!Cockpit / program nawet zanim zmieniłem jakikolwiek kod tak aby sprawdzić czy mam po sieci w ogóle z nim połączenie. Niby wszystko OK na zielono, za chwilę naciskam przycisk w pokoju i nic.

Analiza co się stało i wg sterownika brakuje "boot application". Być może tydzień temu gdy dodawałem nowe funkcje to tego nie zaznaczyłem? Niestety, próby wgrania po sieci informują o "only limited connection could be established therefore programming functions can not be used". Restart urządzenia nic nie zmienia, nadal mam tylko połączenie na "fioletowo" czyli jakiś configuration mode.

Panel WBM działa OK, próbowalem uploadować program w przeglądarce pliki ECP , APP lub CRC ale za każdym razem "error while execution"

Myślałem, że moze coś nie tak z IP i zmieniłem adresowanie na statyczne przy pomocy kabla COM, potem Ethernetem bezpośrednio z laptopa na tradycyjny 192.168.1.17. ale nadal nic, configuration mode i brak możliwości wgrania aplikacji.

Powoli tracę pomysły, robi się ciemno... nie muszę mówić jak wkurzona jest moja szanowna małzonka "bo zachciało Ci się inteligentnych domów".
Zapisane

schuey

  • Jr. Member
  • **
  • Wiadomości: 54
    • Zobacz profil
Odp: Sterownik padł w domu, weekend, szukam pomocy :)
« Odpowiedź #1 dnia: Lutego 15, 2020, 05:03:49 pm »

To komunikat błędu z dzisiaj
Zapisane

schuey

  • Jr. Member
  • **
  • Wiadomości: 54
    • Zobacz profil
Odp: Sterownik padł w domu, weekend, szukam pomocy :)
« Odpowiedź #2 dnia: Lutego 15, 2020, 05:20:37 pm »

OK, połączenie i możliwość wgrania appki wróciły po:
- w panelu online WBM zmiana Runtime z e!Cockpit na None
- ponownie zmiana na e!Cockpit
- potem błędy Webvisu, usunięcie Webvisu z builda i dopiero wszystko ruszyło

Ufff, weekend uratowany, 2h walki  ;D
Zapisane

kempa007

  • Jr. Member
  • **
  • Wiadomości: 92
    • Zobacz profil
Odp: Sterownik padł w domu, weekend, szukam pomocy :)
« Odpowiedź #3 dnia: Lutego 18, 2020, 03:23:14 pm »

Witaj,

A ja sobie wczoraj przeglądałem forum i natrafiłem na Twojego posta o bibliotece OSCAT i ecockpicie przy okazji sterowania roletami. Ogólnie jestem na etapie wprowadzania się do domu i narazie tylko swiatlo obsługuje sterownik, ale kilka tygodni temu walczyłem z OSCATem i po paru godzinach udało się go dodać do eCockpitu. Teraz chciałem zacząć bawić się roletami i mimo iż biblioteka building i basic OSCAT jet dodana do projektu, żadne bloki funkcyjne nie są rozpoznawane- nie mogę skompilować programu.

Czy możesz mi powiedzieć jak udało Ci się uruchomić te biblioteki w eCockpit?
Zapisane

schuey

  • Jr. Member
  • **
  • Wiadomości: 54
    • Zobacz profil
Odp: Sterownik padł w domu, weekend, szukam pomocy :)
« Odpowiedź #4 dnia: Lutego 23, 2020, 07:00:18 pm »

To prawda, kilka tygodni temu gdy "wróciłem" do sterownika po 6 miesiącach bez update'ów to po aktualizacji e!Cockpit OSCAT przestał działać. Tak jak Ty walczyłem kilka godzin, nie pamiętam dokładnie co u mnie pomogło ale chyba znaczenie miało poprawne podlinkowanie zależności, czyli Building musiał mieć zaimportowane pod sobą Basic.
Zapisane

seler

  • Jr. Member
  • **
  • Wiadomości: 91
    • Zobacz profil
Odp: Sterownik padł w domu, weekend, szukam pomocy :)
« Odpowiedź #5 dnia: Stycznia 13, 2021, 03:22:05 pm »

Podepnę się pod temat.
Awaria systemu przez to mój największy horror.
Wymyśliłem sobie przełącznik wykonany z grupy przekażników które by przełączały kluczowe elementy (ogrzewanie część oświetlenia) pomiędzy Sterownikiem a np przekaźnikami bistabilnymi (oświetlenie) lub stanem nominalnym pracy (ogrzewanie)
Coś jak to:



Wydaje mi się to dobrym i tanim rozwiązaniem, oczywiście trochę bardziej komplikuje układ ale po nocce przy świeczce żona skutecznie wybiłaby mi z głowy inteligentne budynki...
Zapisane