'Inteligenty' dom ze sterownikiem PLC

 Language:
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Powrót do strony głównej: www.edom-plc.pl

Autor Wątek: Sterowanie głosem Alexa  (Przeczytany 89 razy)

schuey

  • Jr. Member
  • **
  • Wiadomości: 54
    • Zobacz profil
Sterowanie głosem Alexa
« dnia: Stycznia 04, 2024, 04:23:45 pm »

Witam,

Zakupiłem ostatnio Amazon Echo Dot i chciałem spróbować dodać sterowanie głosowe poprzez Alexa. Post na forum jest dość leciwy, 2017 rok i wymaga instalacji pimatic oraz tworzenia wizualizacji w wago. Chciałem sprawdzić, czy może ktoś próbował inne metody ostatnio, bardziej z wykorzystaniem Node Red? Mam już cały UI skonfigurowany na Node Red, komunikacja poprzez modbusa itp.

Pozdrawiam,
Zapisane

schuey

  • Jr. Member
  • **
  • Wiadomości: 54
    • Zobacz profil
Odp: Sterowanie głosem Alexa
« Odpowiedź #1 dnia: Stycznia 22, 2024, 10:15:33 am »

Poszperałem i faktycznie na dzień dzisiejszy sterowanie Alexa z Node-RED jest prostsze w konfiguracji. W zasadzie potrzebne są dwa kroki:
- w aplikacji Alexa na telefonie, dodajemy nową "skill" , wyszukujemy "virtual smart home" i następnie linkujemy wg wskazówek konto
- w Node-RED, wchodzimy w "Manage pallette" i instalujemy rozszerzenie "node-red-contrib-virtual-smart-home" (https://flows.nodered.org/node/node-red-contrib-virtual-smart-home)

Teraz pozostaje już tylko zabawa w panelu Node-RED:
- dodajemy węzeł "virtual device" i w ustawieniach linkujemy nasze konto z Amazon, typ ustawiamy na "switch"
- robimy ponowny deploy i Alexa powinna rozpoznać nowe urządzenie
- komendę możemy wywołac np. "Alexa, switch Kitchen Lights on", gdzie Kitchen lights to nazwa naszego węzła
- węzeł wysyła obiekt z rozpoznaną komendą, dalej możemy uzyć np. bloku funkcji do przetworzenia tego komunikatu na odpowiednią wartość rejestru dla Modbus

« Ostatnia zmiana: Stycznia 22, 2024, 10:19:44 am wysłana przez schuey »
Zapisane