'Inteligenty' dom ze sterownikiem PLC

 Language:
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Powrót do strony głównej: www.edom-plc.pl

Autor Wątek: Odczyty impulsów z wodomierza z zabudowanym nadajnikiem do zdalnego odczytu  (Przeczytany 5654 razy)

mordorr

  • Full Member
  • ***
  • Wiadomości: 156
    • Zobacz profil

Hej,

Czy ktoś próbował odczytywać impulsy z liniczka, na którym zamontowany jest nadajnik wodociągów ??
przypuszczam, ze lepiej zalozyc drugi dowodmierz z nadajnikiem impulsów, niz kombinować z wodociągami...

Zapisane

admin

  • Administrator
  • Sr. Member
  • *****
  • Wiadomości: 313
    • Zobacz profil
Odp: Odczyty impulsów z wodomierza z zabudowanym nadajnikiem do zdalnego odczytu
« Odpowiedź #1 dnia: Lipca 29, 2015, 07:24:59 pm »

Cześć

próbowałem się przymierzyć, znalazłem częstotliwość i nazwę protokołu, ale internet milczał i nie znalazłem żadnej wskazówki o tym, by ktokolwiek osiągnął cokolwiek rozkodowując komunikaty z licznika...

Pozdrawiam,
Zapisane

vakul

  • Full Member
  • ***
  • Wiadomości: 149
    • Zobacz profil
Odp: Odczyty impulsów z wodomierza z zabudowanym nadajnikiem do zdalnego odczytu
« Odpowiedź #2 dnia: Listopada 03, 2015, 08:14:52 am »

Dołóż swój wodomierz zaraz za wodomierzem z wodociągów. Spokój na zawsze. Nie będziesz musiał go wymianiać co 5 lat bo nie wymaga legalizacji a koszt jest jednak wyższy od zwykłego wodomierza.

Ja mam u siebie 5 wodomierzy :)
2 z wodociągów (główny i ogrodowy) - zwykłe calowe, legalizacja co 5 lat lub wymiana.
3 własne wodomierze z impulsatorami 1 imp/1 litr (główny, ogrodowy, deszczówka)

Wodomierze zamawiałem przez mediamiar.pl ale co dziwne wysłali mi wodomierze innego producenta (dostałem takie: http://www.apator.com/pl/oferta/pomiar-wody-i-ciepla/wodomierze/skrzydelkowe-do-r100-wg-mid-gum-kl-b/js-nk-nkp-dn15-20)

Cena za sztukę 102 zł netto.

Poszukaj też używek na allegro, zdarzają się sztuki po legalizacji za 30-50 złotych. Możesz tez podzwonić do punktów, w których robią legalizację, mogą mieć coś na zbyciu.

Jak będziesz zamawiał to zwróć uwagę na podziałkę 1 impuls = 1 litr, bo bywają i takie 1 impuls = 1000 litrów.

Z rozwiązań przyszłościowych rozważałem liczenie, w którym punkcie zużywana jest woda (na bazie ruchu w łazience, włączonego światła i ruchu wodomierzy). To tak dla sportu :) bo sensu to nie ma.
Zapisane