'Inteligenty' dom ze sterownikiem PLC

 Language:
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Powrót do strony głównej: www.edom-plc.pl

Autor Wątek: Więcej ustawień APPlikacji  (Przeczytany 17773 razy)

leGIOnovo

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 6
    • Zobacz profil
Więcej ustawień APPlikacji
« dnia: Września 30, 2012, 01:12:37 pm »

Witam Panie Piotrze!

Przede wszystkim gratulacje i dzięki za wypuszczenie aplikacji.

Jeśli dobrze rozumiem, na razie jest zupełnie przykładowa funkcjonalność? Czy i kiedy będzie możliwość bardziej gruntownego zmieniania konfiguracji? Mam na myśli dodawanie "screen'ów" i własny dobór przycisków ( u mnie w każdym razie, nie można wejść w sekcję "settings")

Działa oczywiście "Config" i po ustawieniu adresów zmiennych, mogę sterować już światłem w kuchni :-)


Trochę się zdziwiłem, że dostęp do zmiennych nie wymaga nawet zalogowania... Każdy z nas ma przecież coś pod adresem np: QX0.0

Pozdrawiam
--
Gio
Zapisane

admin

  • Administrator
  • Sr. Member
  • *****
  • Wiadomości: 313
    • Zobacz profil
Odp: Więcej ustawień APPlikacji
« Odpowiedź #1 dnia: Października 01, 2012, 03:42:53 pm »

Witam,

Cieszę się z pierwszego pozytywnego sygnału :)  Nikt dotychczas nie dawał znaku życia,

Mam już opracowane dodawanie przycisków/pokoi/screenów, ale generalnie chodziło mi o udostępnienie możliwie najprostszej aplikacji.  Jeśli będzie zainteresowanie, a mi starczy czasu, postaram się wrzucić 'szerszą' wersję. 

Co do przycisku settings/menu, będę musiał potestować.  W urządzeniach z androidem 4.0+ nie ma już chyba takiego guzika, więc nie zauważyłem, że coś działa nie tak :)

Także - cieszę się, że applikacja działa nie tylko w mojej instalacj, postaram się ją nieco rozbudować, a tymczasem - czekam dalsze pomysły, co zrobić, by była przydatniejsza.

Pozdrawiam,
P.
Zapisane

lorakb

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 19
    • Zobacz profil
Odp: Więcej ustawień APPlikacji
« Odpowiedź #2 dnia: Października 04, 2012, 10:31:53 pm »

jak przeczytałem tego posta i info o braku reakcji to aż musiałem zareagować :) Sledze wszystko co się pojawia w serwisie z uwagą :) Przyznam że ten programik wg opisu jest bardzo ciekawy. jak by można było jeszcze jakieś listingi zamieścić albo mały tutorialek pokazujący możliwość czy też sposób jego rozbudowy było by mega fajnie bo o źródłach nie śmiem nawet marzyć :)

Pozdrawiam i dziękuje za czas i energie poświęcony na podzielenie się własnymi doświadczeniami
Zapisane

kolcz

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 1
    • Zobacz profil
Odp: Więcej ustawień APPlikacji
« Odpowiedź #3 dnia: Października 09, 2012, 05:38:32 pm »

Witam,

dziś wypróbowałem aplikacje którą napisałeś. Działa zaskakująco dobrze :). Prostota obsługi poprzez protokół SSI dla Wago jest dobrym rozwiązaniem. W pracy widziałem ze koledzy robią to w inny bardziej uciążliwy sposób wiec nawet się w niego nie wgłębiałem. Jestem świeży w temacie Android <-> Wago chcę zdecydowanie poszerzyć swoją wiedzę w tym temacie. Opisałem już podstawowe funkcję ale zastanawia mnie czy nie popełniam błędu w zadawaniu zmiennych i ich pobieraniu. Byłbyś skłonny podzielić się fragmentem kodu odpowiedzialnym za wysyłanie i pobieranie??

Pozdrawiam
Kolcz
Zapisane

admin

  • Administrator
  • Sr. Member
  • *****
  • Wiadomości: 313
    • Zobacz profil
Odp: Więcej ustawień APPlikacji
« Odpowiedź #4 dnia: Października 09, 2012, 08:44:22 pm »

Witam,

cieszę się, że działa.  Co do kodu, to nie ma tu nic ponad to, co jest we wtyczce to jquery.  Jako że korzystam też z jquery mobile, tworzenie przycisku wygląda następująco:

CurrentButton = $('<div>')
    .appendTo(CurrentButtonContainer)
    .attr('data-role', 'button')
    .attr('data-icon','star')
    .html('<p>ButtonName</p>')
    .MakeTapButton({
        read: "QX0.1",
        write: "MB1"
    });

a sama wtyczka jest do znalezienia na dole strony:
http://www.edom-plc.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=74&Itemid=&lang=pl

Pracuję właśnie nad wersją, która daje pełnie swobody konfigurowania przycisków/'pokoi'/'ekranów'... teraz potrzebny jest tylko czas.

Niezmiennie - będę wdzięczny za dobre pomysły i propozycje usprawnień.

Pozdrawiam,
Zapisane

nismo

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 6
    • Zobacz profil
Odp: Więcej ustawień APPlikacji
« Odpowiedź #5 dnia: Października 29, 2012, 10:43:36 am »

Witam,

sam od pewnego czasu przymierzam się do napisania podobnego programu, muszę jednak przyznać z opuszczoną głową, że Pan ma zdecydowanie więcej zapału ;)

Co do pomysłów i funkcjonalności, to wg mnie powinna być możliwość wyciągania skrótów do wybranych funkcji na pulpit Androida, tak aby najważniejsze funkcje można było uruchamiać szybciej, bez konieczności uruchamiania aplikacji.


Czy jest szansa na udostępnienie projektu? Chętnie bym się podłączył pod tworzenie tej aplikacji, zamiast robić coś od nowa. Zwłaszcza, że SSI jest chyba zdecydowanie prostsze niż komunikacja przez modbus (planowałem wykorzystać Javovą bibliotekę Jamod, ale to chyba przerost formy nad treścią).
Zapisane

adam

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 3
    • Zobacz profil
Odp: Więcej ustawień APPlikacji
« Odpowiedź #6 dnia: Lutego 17, 2013, 09:58:31 am »

Hi Peter,
let me first of all thank you for an excellent job you've done! your knowledge and enthusiasm are a good marriage:)
I'm from the Czech Rep. so I do understand Polish only very very little. good you keep translating for us no-polish-speaking!
I've been silently following your project since middle 2011 and once even mailed you, some half a year ago, but you didn't reply. my email might have ended up as a spam (or you replied but it was me who didn't get it?), anyway.

My "E-dom" has been finished since end of 2011, based on 750-881. I've got an excellent support from the czech Wago team and a mate who inpired me actually. As I am lacking time to begin with visualisations from zero, when I came across with your website, I realized you had found the solution to my problem already - the modbus / j-query stearing.

Now you even got farther, releasing an Andoid app. I like the way how you try to do everything as much versatile as practicable!

Finally a few, so requested comments and suggestions. I'm missing especially:
  • backup to / restore from SD card functionality
  • graphics - it would be nice, if we could set own pictures for buttons or even screen-backgrounds
  • plugin support - I mean a possibilitiy to implement something like weather forecast import from external source, or display picture from CATV, etc. generally, frame displaying HTML content would be useful

Thank you once again
Adam
Zapisane

admin

  • Administrator
  • Sr. Member
  • *****
  • Wiadomości: 313
    • Zobacz profil
Odp: Więcej ustawień APPlikacji
« Odpowiedź #7 dnia: Lutego 17, 2013, 11:02:52 am »

Hello Adam,

I have checked my spam folder and have not found your message.  It might have got lost on the way.  It is a pity.  I try to answer all mails that arrive.  Good that you've decided to post here!

The application was a 'proof of concept' to check if complicated things can be done with simple tools like html/javascript.  It is not perfect, works slowly and.. requires lots of time to develop :)  I have made available the source (html) code of the application as well as the whole Eclipse project.  You can find it at the bottom of http://www.edom-plc.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=94.  I hope that the users will do something more with it.  Especially the functionality of storing or exporting the settings (to move to different devices) is needed.  I have a few ideas how that could be done but... time is an asset I have only occasionally.

The main problem is - if one knows what they need and can code, they can build everything based on the provided examples.  If, however, you want to publish an app with a 'settings' page where all, unexperienced users can build/configure the screens, it all gets very complicated...

Please feel tempted to post a short description of your house and to send some photos.  I believe that nothings lets us develop faster than examples of other peoples' solutions.

All the best!

Piotr

Zapisane

adam

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 3
    • Zobacz profil
Odp: Więcej ustawień APPlikacji
« Odpowiedź #8 dnia: Lutego 17, 2013, 12:58:44 pm »

Hi!
You're right with the approach. I will send you some stuff once I get the visualisation done to extent I'm happy with.
The android app being converted from html is a nice solution, but the truth is as you said, it's very tough to make things work properly with all details a functions, so that even a layman can handle.
Type to you later,
Adam


Zapisane

patyk

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 2
    • Zobacz profil
Odp: Więcej ustawień APPlikacji
« Odpowiedź #9 dnia: Kwietnia 18, 2014, 08:57:46 am »

Witam,

Chciałbym zapytać jak skonfigurować aplikację aby można było czytać rejestry? Np.
Read Discrete Inputs - 02
Read Coils - 01
Write Single Coil - 05
Read Input Registers - 04
itp.
Zapisane

admin

  • Administrator
  • Sr. Member
  • *****
  • Wiadomości: 313
    • Zobacz profil
Odp: Więcej ustawień APPlikacji
« Odpowiedź #10 dnia: Kwietnia 18, 2014, 05:46:07 pm »

Cześć,

w przypadku tej aplikacji filozofia jest trochę inna.  Odczytujemy konkretne zmienne z pamięci sterownika.  Read Coils to język modbus'a, a mi chodziło właśnie, by dało się konfiguroawć aplikację bez rozumienia adresowania modbus'a...  choć dla znających temat to chyba jedno i to samo, czyż nie?  Ja to, przynajmniej, tak sobie tłumaczę... :)  W razie wątpliwości proponuję spojrzeć na dokumentację sterownika.  W części o adresowaniu pamięci jest opis tego, jak co i w jaki sposób.  Zdaje się, że read input to tak, jakby czytać zmienną MX..., read coil  - MB, MW itd...

Pozdrawiam,
Zapisane

patyk

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 2
    • Zobacz profil
Odp: Więcej ustawień APPlikacji
« Odpowiedź #11 dnia: Kwietnia 18, 2014, 07:41:02 pm »

Dlatego pytam o modbus ponieważ chcę tym programem obsługiwać sterownik PLC Fatek. Po jakim protokole odbywa się komunikacją w tym programie? MODBUS?
Zapisane

admin

  • Administrator
  • Sr. Member
  • *****
  • Wiadomości: 313
    • Zobacz profil
Odp: Więcej ustawień APPlikacji
« Odpowiedź #12 dnia: Kwietnia 19, 2014, 10:02:59 am »

Cześć,

nie.  Wago mają serwer webowy, który obsługuje skrypty SSI i zapytania WRITEPI / READPI. Aplikacja korzysta tylko z tych możliwości.  Może więc to być rzeczy dostępna wyłącznie w WAGO...

Pozdrawiam,
Zapisane

Malina

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 2
    • Zobacz profil
Odp: Więcej ustawień APPlikacji
« Odpowiedź #13 dnia: Grudnia 01, 2014, 01:00:53 pm »

Ja również muszę zareagować, bowiem jestem strasznie zainteresowany uruchomieniem programu. Kiedy i jak?

kebrzyk

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 2
    • Zobacz profil
Odp: Więcej ustawień APPlikacji
« Odpowiedź #14 dnia: Października 20, 2015, 08:17:55 am »

Witam,
Czy istnieje możliwość użycia aplikacji przez internet mając stałe zewnętrzne IP?
Zapisane

admin

  • Administrator
  • Sr. Member
  • *****
  • Wiadomości: 313
    • Zobacz profil
Odp: Więcej ustawień APPlikacji
« Odpowiedź #15 dnia: Października 20, 2015, 08:23:16 am »

Cześć,

Generalnie, czemu nie, można nawet i bez stałego IP przez np. dyndns.org.  Ale czy to bezpieczne?   Bo skoro Ty będziesz mógł, to każdy będzie mógł... ;>?

Pozdrawiam,
Zapisane