Po początkowej ekscytacji związanej z uzyskaniem polaczenia z piecem przyszła pora na jakąś formę sterowania, która byłaby zrozumiała dla zwykłych użytkowników. Przygotowałem więc stronę www, która po umieszczeniu na PRi (lub innym serwerze) może być interfejsem pozwalającym kontrolować piec. Zaznaczam, że prezentowane tu skrypty działają z piecem, któego sterownik zwraca device id 20CB i udostępniane są beż żandej gwarancji (a nawet z ostrzeżeniem na końcu artykułu). Oto screenshoty:
Całość opiera się na:
Poniżej zamieszczam paczki z poszczególnymi programami:
Uruchomienie całości powinno być stosunkowo proste. viTalk'a trzeba skopiować do jakiegoś katalogu (u mnie /var/vitalk) i uruchomić "make install".
Skrypt startowy viTalka należy skopiować do katalogu /etc/init.d, uczynić go wykonywalnyn komendą chmod +x vitalk, zmodyfikować linię DAEMON_ARGS="-t /dev/vitoir0" modyfikując nazwę interfejsu i uruchomić komendą ./vitalk start. Ostatecznie dodałem go do skryptów startowych komendą "update-rc.d /etc/init.d/vitalk defaults". Aby sprawdzić, czy viTalk działa można wpisać "telnet localhost 83" i jeśli pojawi się "Welcome at vitalk, the Vitodens telnet interface...", oznaczać to będzie, że wszystko gra.
Skrypty php trzeba wrzucić do katalogu apacha, u mnie po prostu w /var/www. Nie trzeba nic w nich zmieniać.
Stronę html trzeba również wrzucić do katalogu www, u mnie /var/www/vito. W pliku /js/vitoPHP.js należy dostosować zmienne w liniach 9-16 wprowadzając właściwy adres serwera itd.
Generalne ostrzeżenie - Prezentowane przeze mnie kod udostępniany jest dla osób, które potrafią zweryfikować sposób i sens jego działania. Jako że ingeruje on w pamięć pieca, może okazać się niebezpieczny. Używajcie na własne ryzyko po samodzielnym przejrzeniu kodu i zrozumieniu, co on robi.